Баскетболистките на „Дунав 8806“ загубиха с 91:95 /24:33, 22:23, 21:22, 24:17/ гостуването си на „Монтана“ и отново се отдалечиха на две точки от лидерите „Нефтохимик“ и „Хасково“. Русенският отбор изпусна мача още в първата част, завършила при 24:33, накрая се хвърли на щурм, но времето за обрат не се оказа достатъчно.
Човек трудно може да се сети кога и дали отборът на шампионките е допускал толкова много точки в двубой за първенство на Националната лига! Този доста висок, характерен за мъжките двубои резултат, подсказва най-малкото за неособено стабилна игра в защита и на двата отбора.
Тихата и по-ниска от тревата през миналата година Даниела Петева си направи мача на годината. Петева я знаем от престоя й в Русе - като сбърка при първите няколко изстрела, губи ума и дума и тича като сянка на терена. Този път й потръгна като по вода, за да наниже цели 34 точки /4 от 6 за 3 точки, 5 от 6 за две, 12 от 12 фаула! И коефициент 40!/. С важни 11 точки за 20 минути на терена за „Монтана“ се завърна и възстановената след контузия американка Кортни Дювър.
„Дунав 8806“ поддържаше относително равновесие главно чрез Зорница Костова, Жаклин Златанова и Кристина Сантяго. Трите реализираха съответно 15, 16 и 26 точки. Прави впечетлание обаче, че приносът на Сантяго в битката под кошовете е необичайната за нея само една борба! Най-добри по този показател с по 7 борби бяха Златанова и Лори Уйлямс. Уйлямс игра общо 17 минути. Зорница Костова пък се отчете с 8 асистенции срещу само 2 на нейната алтернатива на гардовата позиция Тамара Баич.
В следващия си мач на 4 февруари дунавки ще гостуват на „Рилски спортист“ в първи четвъртфинален двубой от турнира за купата на България.
„Монтана“: Петева 34, Джурич 15, Димитрова 10, Янчева 5, Цанкова 9 /Иванова 11, Дювър 11, Николова, Стойчева/.
„Дунав 8806“: Костова 15, Димитрова 11, Златанова 16, Сантяго 26, Кочева 7 /Баич 5, Уйлямс 11, Шаренкапова, Илиева/.