Баскетболистките на „Дунав 8806“ записаха хубава домакинска тренировка със 110:43 26:10, 16:15, 40:11, 28:7/ срещу много младия тим на „Левски“. Мачът за първенство на Лигата бе идеална възможност за старши треньора Георги Божков да прати в игра повечето резерви и той се възползва от този шанс. Божков дори спести силите на капитанката Зорница Костова, но затова пък зрителите видяха за първи път на живо в залата на квартал „Здравец“ какво може новото американско попълнение Лори Уйлямс. Под окуражителните възгласи на публиката Уйлямс записа срещу непретенциозния съперник 33 минути с 23 точки и 9 борби.
Макар че игра само 19 минути, центърът на „Дунав 8806“ Кристина Сантяго се отчете с най-високия коефициент за полезна работа - 29. Сантяго наниза 22 точки, направи 4 борби и 3 асистенции.
17-годишният плеймейкър Любомира Тодорова вкара 7 точки за 22 минути. Тя се отличи и с една тройка.
Силите бяха толкова неравни, че старши треньорът на гостенките Таня Гатева даде по малко време за игра на 12 свои момичета. Сред тях бе рожбата на русенската школа Петя Бояджиева, която започна като титулярка. Петя реализира 6 точки за 28 минути.
Феновете зарадваха преди мача старши треньора Георги Божков с шал във връзка с неговия 53-и рожден ден. Специалният шал бе със своеобразна бродерия, изброяваща шампионските титли и купи във витрината на „Дунав 8806“. Божков получи подарък и от треньорския щаб на гостенките. Неговите възпитанички пък му връчиха шарж.
В следващия си мач на 31 януари „Дунав 8806“ ше гостува на „Монтана“.
„Дунав 8806“: Баич 23, Кочева 11, Сантяго 22, Димитрова 7, Златанова 6 /Уйлямс 23, Шаренкапова 9, Тодорова 7, Коева 2/.
„Левски“: Николова 8, П.Бояджиева 6, Александра Петрова 13, Ивана Петрова, Георгиева /Филипова 5, Г. Иванова 2, Крачолова 2, Нацкина 5, Шумарова 2, Раденкова , Антонова/.