„Дунав 8806“ надделя над лидера във временното класиране „Хасково 2012“ с 88:72 (25:13, 28:18, 15:19, 20:22) в мач от единадесетия кръг за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред празни трибуни в залата в русенския квартал „Здравец“.
Въпреки това обаче феновете на баскетбола в Русе се бяха погрижили „сините феи“ да усещат подкрепата им. Близо половината от седалките в залата бяха покрити с две огромни знамена с надпис „От Дунав започва България“ и с емблемата на отбора. Във фоайето й пък се бяха събрали близо 100 привърженици на шампионките, които гледаха мача на видеоекран и не спряха да подкрепят с песни и скандирания своите любимки. Непосредствено преди началото на двубоя дори Георги Божков и момичета излязоха да поздравят своите фенове, които им отговориха с транспарант „Никой, никъде не може да ни спре“.
Кристина Сантяго вкара първия кош в мача за 2:0 за домакините, които диктуваха темпото още от началото. До края на първата част те вече бяха напред с 12 точки за 25:13.
До почивката играта продължи при подобен сценарий. Безмилостната стрелба от тройката на Радостина Димитров и резултатните атаки на съотборничките й в подкошието на съперника направиха преднината на „Дунав 8806“ 22 точки за 53:31 на полувремето.
След подновяването на играта дунавки дръпнаха с 26 точки, но гостите показаха, че нямат намерение да се предават и скъсиха дистанцията до 16 точки. 10 минути преди края пък таблото показваше 68:50 за шампионките. До финалната сирена те не позволиха на съперника си да се доближи достатъчно, за да си повярва в обрата и стигнаха до заслужен успех с 88:72.
За русенския състав най-добра бе Жаклин Златанова, която записа дабъл дабъл с 20 точки и 14 борби, а Виолина Кочева и Радостина Димитрова вкараха по 18 точки. За гостите 29 точки записа Олга Дубровина, а американката Порша Харис направи дабъл дабъл с 18 точки и 14 борби.
В следващия кръг на първенството „Дунав 8806“ гостува на „Нефтохимик 2010“ на 17 януари 2015 г. в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.