Волейболните ни "лъвове" размазаха с 3:0 гейма (25:18, 27:25, 25:14) Холандия и записаха втора поредна победа в  Група "I" на световната квалификация в чешкия град Опава.

Вчера националите ни разбиха Кипър също с 3:0 гейма, а утре им предстои среща с Чехия и при победа сме на световните финали.

"Лъвовете" ни тотално разнебитиха и стъпкаха "лалетата", като единствено във втората част имаше някаква интрига, но момчетата на Камило Плачи направиха страхотен обрат и заслужено си взеха чиста победа.

Така волейболистите ни продължават с отличното си представяне в Чехия, като утре имат битка с домакините, която ще е от 19.30 часа.

Волейболните ни "лъвове" започнаха отлично срещата и дръпнаха бързо с 5:2 след атака на Тодор Алексиев, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за националите ни.

Момчетата на Камило Плачи продължиха да доминират и поведоха с 12:8 след ас на звездата Цецо Соколов. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за "лъвовете", след което дръпнахме с 21:17 след точка на Виктор Йосифов.

До края на този гейм националите ни изцяло контролираха играта и затвориха тази част след 25:18 и отлична изява на Цецо Соколов.

"Лъвовете" започнаха здраво и втората част, като поведоха в резултата с 6:3, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за нас след точка на Тошко Алексиев.

Българите продължиха да доминират и да поддържат разликата от холандците, като второто прекъсване бе при 16:13 за националите ни.

Момчетата на Камило Плачи обаче подцениха "лалетата" и това им изигра лоша шега, след като холандците успяха да ни настигнат в резултата и дори да ни поведат при 19:18 след неразбирателство в нашия тим.

Съперниците ни дори стигнаха до два мачбола при 24:22, но тогава "лъвовете" се вдигнаха, изравниха за 24:24 и взеха тази част с 27:25.

България започна ударно и третата част, като бързо поведе с 4:1 след ас на Цецо Соколов, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за нас.

"Лъвовете" продължиха да доминират и правеха каквото си поискат на мрежата. Националите ни поведоха с 14:9, а второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за нас. До края Цецо Соколов и съотборниците му тотално разнебитиха холандците и затвориха мача след 25:14

БЪЛГАРИЯ - ХОЛАНДИЯ 3:0 (25:18, 27:25, 25:14)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев)

ХОЛАНДИЯ: Нимир Абдел-Азиз, Йерун Раувердинк, Дик Коой, Витце Койстра, Нийлс Клапвайк, Томас Кьолевайн - Гайс Йорна-либеро