Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов започна годината с гол и победа за неговия тим.

"Котиджърс" се наложиха с 2:1 над Уест Хям в среща от 20-ия кръг на Висшата лига. Гостите поведоха с ранен гол на Мохамед Диаме, в 7-ата минута, който се възползва от грешка в защитата на домакините. След близо половин час игра Стийв Сидуел възстанови равенството, разписвайки се с глава след центриране от корнер. Минута преди края на първата част Кевин Нолан бе изгонен от главния съдия и по този начин остави отбора си с човек по-малко на терена. Така се стигна до 67-ата минута, когато Митко Бербатов донесе успеха на своя тим, след като от непосредствена близост опъна мрежата с удар на празна врата. След този мач Фулъм се изкачи на 17-та позиция с актив от 19 точки. Уест Хям остава на 19-то място с 15 пункта.