Лудогорец победи Локомотив София с 5:1 и стопи разликата си с лидерите ЦСКА само на три точки.

Разградчани категорично надиграха момчетата на Димитър Васев и не допуснаха изненада на собствения си терен. Първото полувреме Локомотив София стояха стабилно на "Лудогорец Арена". Футболистите на Васев не отстъпваха на шампионите и успяваха да създадат някои интересни положения пред вратата на Владислав Стоянов. В 34-та минута столичани поведоха след груба грешка на Козмин Моци, което позволи на Владислав Романов да отбележи за 1:0 в полза на Локомотив. Малко преди края на първата част обаче Вандерсон изравни на 1:1 след удар с глава. Втората част Лудогорец показаха превъзходството си и Марселиньо отбеляза още две попадения, с което резултатът стана 3:1 в полза на домакините. Локомотив, които останаха с 10 човека в 64-та минута, след като Румен Трифонов получи втори жълт картон за груб фаул срещу Дани Абало, получиха още един гол в 81-та минута от Юнес Хамза, който оформи 4:1, а в самия край на мача Дани Абало оформи крайното 5:1. С успеха си Лудогорец намали разликата си с лидерите ЦСКА на две точки, като разградчани имат 35 точки, а "армейците" са с 38, след равенството с Марек малко по-рано.