Отборите на Левски и Литекс не успяха да се победят в двубой от XVII-и кръг на А група, който се игра на стадион "Георги Аспарухов" и завърши наравно 2:2.

Ловчанлии откриха резултата още в осмата минута чрез Кристиан Малинов, но домакините успяха да направят пълен обрат до края на полувремето. Валери Домовчийски изравни в 28-ата минута, отбелязвайки атрактивен гол с пета, а Антонио Аниете даде преднина на "сините" секунди преди сигнала за край на частта. Литекс успя да възстанови равенството в 66-ата минута, когато се разписа Кирил Десподов след бърза контраатака на гостите. До края на срещата Левски доминираше на терена, но не успя да стигне до победен гол. Така тимът от "Герена" не успя да си върне на Литекс за тежкото поражение в Ловеч с 3:0 през август този сезон. Отборът на Георги Иванов-Гонзо се изравни по точки с третия Берое (28), но старозагорци остават на трето място с по-добри допълнителни показатели. Литекс е на пета позиция с 26 точки.