Баскетболистите на „Дунав“ победиха „Черноморец“ /Бургас/ с 84:89 в много завързан мач за първенство на „А“ група. След като водеха почти през цялото време с добра преднина, която на няколко пъти надхвърли 10 точки, русенци позволиха на съперниците си да я намалят до 4 по средата на последната четвъртина на двубоя. После дунавци се вдигнаха за кратко, след ефикасното включване на Георги Минков отново дръпнаха с 10, но малко преди края на срещата на таблото пак светна застрашителното 92:89. При това отборът на „Черноморец“ имаше топката. Гостите обаче проведоха нескопосана атака с много лош пас, а буквално при следващото ответно нападение последва фаул срещу Герасим Николов. Той бе точен при двата наказателни удара и така даде победата на „Дунав“.
Герасим записа най-добрия си мач от идването си в Русе. Той направи и досадни грешки, но пък се нагърби с рискови стрелби в решаващи моменти. Хубаво в атака игра и Денис Титов, докато безспорният талант Николай Николов можеше да даде повечко. Другите момчета също се представиха на приливи и отливи.
Гостите, един странен тим заради факта, че играят домакинските си мачове в Габрово, издържаха от първата до последната минута само с 5 състезатели! В техните редици блестеше 24-годишният сърбин Филип Самойлович, който наниза 6 страхотни тройки от 10 шута. При това този магьосник стреляше обикновено през човек. Много сили хвърли и тежкият център Крум Дойчинов, който, макар и привидно доста муден, реализира 30 точки и изтормози доста високите хора в русенския отбор.
„Дунав“: Радев 13, Хаджирусев 6, Г. Николов 24, Титов 25 /Атанасов 6, Минков 2, Тончев 6/.