Клубът по карате и джу-джицу „Динамо“ /Русе/ изпраща годината със 172 медала от държавни първенства, турнири, европейски и държавни шампионати. Динамовци спечелиха за 7-и път купата на България по джу-джицу и завоюваха най-много отличия на Националния фестивал на бойни спортове в София. Те се върнаха и със 7 медала от престижния турнир „Скопие опън“.
Годината бе особено добра за каратиста Тодор Събев, който стана трикратен световен шампион в Сърбия - в личния турнир за младежи до 21 години, при мъжете и в микса. По-рано Събев бе един от българите, спечелили отборната титла за мъже на европейското в Германия.
Старши треньорът сенсей Борислав Кисев е с 3-и дан на джу-джицу, с 3-и на полицейска защита и с 2-и на шотокан карате.
В помощ на „Динамо“ през годината бяха Пламен Генчев и Ивайло Раднев.