„Мега Мол“ официално обявен в неплатежоспособност
Първото искане на несъстоятелност дойде от лондонския клон на „Банка Пиреос“ С.А. Към него се присъединиха строителната компания „Астра 8“ ООД, асансьорната фирма „Профилифт“ ООД и посредническата компания при сделка с недвижими имоти „Фортън интернешънъл“ ЕАД. Отделно срещу мола заваляха и дела в съда от различни дружества, на които търговският център дължи пари - включително за ток.
В началото на юли молът бе запечатан от частния съдебен изпълнител Венцислав Маринов, за да не може в него да се влиза и да бъдат изнасяни каквито и да е вещи.
Преди около година и половина собствеността му бе придобита от три офшорни компании, регистрирани в Кипър, Сейшелите и Каймановите острови.
С все по-близкия тотален крах на търговския център Русе значително отстъпва от тръбящите се преди години амбиции, че ще бъде град на моловете с най-много търговски площи на човек от населението. Равносметката показва, че от планирани 6 мола се построиха половината. Търговският център до Дунав мост обаче и до ден днешен стои затворен и според запознати вътре има огромни довършителни работи, с които засега никой не иска да се захване. „Мега мол“ направи няколко крачки, дори за известно време даваше надежди, че може да спечели клиентела, но в двубоя с „Мол Русе“ рухна като Кубрат Пулев срещу Владимир Кличко.