С 3 гола на капитана Деян Димов, по два на Георги Чакъров и Михаил Милчев и по един точен изстрел на Мирослав Будинов, Светослав Читаков, Андреас Васев, Християн Кожухаров, Мартин Димов и Мартин Иванов футболистите на „Дунав“ разбиха „Суворово“ с 13:0 в странен мач за първенство на „В“ група. След този разгромен успех русенци се бетонираха на върха с 40 точки и убийствена голова разлика 69:7! До края на есенния дял от първенството им предстои само един двубой - гостуване на „Септември“ в Тервел.
Гостите от „Суворово“, обявени през седмицата от старши треньора на „Черноморец“ /Бяла/ Красимир Зафиров като отбор с класата за „Б“ група, бяха подхванати от началото с два зрелищни гола на Георги Чакъров, а на почивката вече губеха с 0:7!
Първият епизод от рядко срещаното въобще в световния футбол шоу настъпи 5 минути преди края на първото полувреме. Тогава играч на „Суворово“ си „грабна шапката“ и закрачи към съблекалнята. На негово място не влезе друг футболист. Проблемът бе, че на скамейката заради контузени хора нямаше нито един човек! Малко по-рано суворовци вече бяха направили единствената си шантава смяна - резервата Станимир Христов бе пратен като вратар, а титулярният дотогава страж Димитър Недев му даде ръкавиците и облече фланелка на полеви играч. Недев се изнесе пъргаво в предни позиции като таран.
Веднага след началото на второто полувреме втори футболист на „Суворово“ реши да се изкъпе преди съиграчите си и хукна към съблекалнята без видима причина. При 11:9 души старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов постъпи благородно - извади от игра без смяна Раденцов и Колев, а после надхвърли собственото си джентълменство, като повика извън терена и Християн Кожухаров и остави тима си с 8 души.
С 8:9 играчи дунавци литкаха съперниците си като при играта „Пиян морков“, по едно време почти спряха да играят, а публиката мощно и през смях ги призова на няколко пъти да пуснат аванта на „Суворово“ с почетен гол. Гостите обаче нито веднъж не застрашиха премръзналия на вратата Радосвет Христов.
Мъките за „Суворово“ бяха спестени от разградския съдия Михаил Йорданов, който наду последната свирка 5 минути преди края на редовното време.
В другите два мача от съботната програма „Калиакра“ победи в Каварна „Ботев“ /Нови пазар/ с 2:0, а „Черноморец“ /Бяла/ надделя със същия резултат у дома срещу „Септември“ /Тервел/.
„Дунав“: Христов, Колев, Димов, Атанасов /М. Иванов -53/, Милчев, Д. Димов, Васев, Раденцов, Будинов /Димитров-46/, Чакъров /Читаков-30/, Кожухаров.