Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 като гости на „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в първи 1/8-финален мач за купата на България. Момчетата на старши треньора Веселин Великов изпуснаха шанса да изхвърлят „железничарите“ извън коловоза и да направят почти безсмислен реванша в Русе, защото водеха до последната минута. Нелепото изравняване дойде след балон на Мицаков, който прехвърли вратаря Христов, топката се удали в крака на Колев и ... автогол!
Резултатът обаче е твърде добър предвид амбициите на „Дунав“ да намери място след 8-те най-добри тима в тазгодишното издание на турнира. Нашите ще продължат в следващата фаза и при 0:0 на свой терен.
„Дунав“ надигра съперника си с изключение на първите десетина минути, когато домакините бяха по-активни. Освен това суперголът с автор Георги Чакъров падна в идеално време, когато изтичаха първите 45 минути. Тогава Чакъров получи топката отдясно и с красив ножичен удар матира вратаря на „Локомотив“.
Дунавци играха по-добре и през второто полувреме, създадоха още няколко изключително удобни ситуации, но пропуснаха да увеличат преднината си. Трудното за тях настъпи след изравняването, тъй като варнеенският съдия Радан Мирянов сякаш умишлено се унесе в дрямка и даде продължение от цели 6 минути!
Лошата новина за „Дунав“ от този мач е, че нападателят Андреас Васев напусна терена с контузия.
„Дунав“: Христов, Колев, М. Димов, Атанасов, Милчев, Д. Димов, Васев /Кожухаров/, Чакъров /Читаков/, Будинов, Димитров, Раденцов.