Състезателите на „Акро“ /Русе/ бяха сред най-добрите на организирания от русенския клуб международен турнир по художествена и спортна гимнастика „Дунавски перли“. Състезанието бе открито от зам.-кмета Димитър Наков, а сред гостите бе президентът на федерацията по спортна гимнастика Красимир Дунев.
Мирослава Василева от „Акро“ завърши трета в многобоя на надпреварата при грациите до 8 години, а съотборничката й Велина Колева се класира шеста. Цвета Монева зае 8-о място при 8-годишните грации, Йоана Колева се нареди 5-а в тази възростова група. Божана Монева стана вицешампионка при 10-годишните гимнастички, пета в този поток финишира Мария Накова. Елеонора Тодорова грабна бронз при 12-годишните момичета, а Нели Чапърова завърши турнира на пето място при 14-годишните.
Стефан Кабакчиев се поздрави със сребро в турнира по спортна гимнастика в групата до 8 години. Преслав Милков се класира шести. Цветомир Георгиев от „Локо“ /Русе/ спечели бронзов медал.
Иван Иванов от „Акро“ се пребори за вицешампионската тила в многобоя, а освен това завоюва злато на кон с гривни и бронз на успоредка.
Турнирът мина при великолепна организация на домакините от „Акро“.