Баскетболистите на „Дунав“ победиха „Шумен“ със 76:43 в първия си мач от новото първенство на „А“ група. В сравнение с предишния сезон двубоят се игра пред доста повече зрители, което означава, че интересът към младия отбор е налице.
„Честита победа в прощъпалника!“, обърна се след срещата към старши треньора Николай Господинов членът на УС на клуба и президент на „Дунав 8806“ Красимир Трифонов.
Дунавци дръпнаха от самото начало и след първите 10 минути водеха с 20:10. Полувремето завърши при 39:20. В този отрязък от мача избраниците на Господинов действаха по-атрактивно, на скорост и с амбиция да покажат, че този тим има бъдеще. След почивката обаче грешките зачестиха и макар че отборът продължи да контролира двубоя, не изглеждаше толкова интересно. Обяснимо е - този състав тренира заедно от съвсем малко време и със сигурност му предстои много работа.
Лъчезар Радев и Денис Титов оставиха като че ли най-добри впечатления. Двамата се бореха сериозно под коша. Завърналият се след сезон в „Академик“ /Пд/ възпитаник на русенската школа Николай Николов също игра на прилично ниво. Той обаче може много повече.
Атракцията в мача бе включването на едва 16-годишния Димитър Илиев. Високото 172 сантиметра момче игра малко повече от минутка, но вкара хубава тройка, а в добавка реализира и един наказателен удар. Зрелище бе последната русенска атака, при която Адреан Атанасов забоде тройка със звука на сирената.
„Не играхме добре. Действахме страхливо в атака“, каза лаконично пред „Утро“ старши треньорът Господинов.
Повече от неговото изявление ще научите в утрешния брой.
„Дунав“: Радев 16, Н. Николов 13, Хаджирусев 8, Г. Николов, Титов 13 /Тончев 2, Илиев 4, Атанасов 11, Минков 2, Дангалаков 7, Алтънов/.