Отборът на Манчестър Сити победи Тотнъм с 4:1 в първи мач от 8-ия кръг на Висшата лига, като нападателят на "гражданите" Серхио Агуеро отбеляза и четирите попадения за победителите.

Още в 13-та минута аржентинският национал изведе домакините напред, като при попадението остана съмнение за засада на Франк Лампард. Само две минути по-късно обаче Кристиан Ериксен изравни след асистенция на Роберто Солдадо. В 20-та минута Агуеро направи 2:1 от дузпа, а 12 минути по-късно Юго Лорис спаси нов изстрел от бялата точка на нападателя. 15 минути след почивката Роберто Солдадо също изпусна дузпа, а малко след това Агуеро оформи хеттрика си, отново от дузпа. В 75-та минута аржентинецът се разписа за 4-ти път, за да оформи крайното 4:1.