Футболистите на „Дунав“ записаха неочаквано трудна победа като гости на „Две могили“ - 2:1. Победният гол падна едва в 86-а минута, а авторът му - Мирослав Будинов, засече топката с глава. Дотогава резултатът бе почти сензационен - 1:1. Щеше да е горчива шега, ако лидерът в класирането беше спрян с реми от отбор в Русенска област!
Русенският тим поведе в 16-а минута с попадение на Георги Чакъров. Развръзката в този мач можеше да настъпи рано, защото малко по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа и да поведат с 2:0. Двемогилският вратар Калоян Ненов обаче спря удара на Ивайло Раденцов.
Изравняването дойде в 30-а минута. Валери Кулинов стреля от фаул и рикоширалата топка изненада вратаря Радосвет Христов - 1:1!
Дунавци се хвърлиха за трите точки, но топката не искаше да влезе в мрежата. Нещо повече - те постигнаха статистически резултат, готов за Книгата на Гинес - уцелиха гредите на 5 пъти! Най-фрапантен бе пропускът на стопера Мартин Димов, който пропусна да реализира гол на празна врата.
Градусът на напрежението се вдигна допълнително в 53-а минута, когато съдията изгони с втори жълт картон десния бек на русенския отбор Николай Колев. Реферът реши, че Колев симулира за дузпа в наказателното поле на „Две могили“.
Макар че останаха с 10 души, русенските футболисти продължиха да атакуват и макар че на моменти действаха малко нервно, стигнаха до заслужена победа в края на мача.
„Две могили“: Ненов, Войков, Мустафа, Ивайло Иванов, Миланов, Стоянов /90-Али/, Георгиев /90-Димитров/, Кулинов, Недялков, Нацев, Ахмедов /73-Емлиев/.
„Дунав“: Христов, Колев, М. Димов, Милчев, Атанасов, Д. Димов, Раденцов, Кожухаров (60 - Васев), Чакъров (90  - Къснеделчев), Димитров (81 - Читаков), Будинов.