Приятелката на тенисист №1 на България Григор Димитиров - Мария Шарапова, се класира за финала на турнира в Пекин.

Рускинята се справи трудно със сръбската красавица Ана Иванович, побеждавайки с 6:0, 6:4 и продължава без загубен сет. В първия, както се забелязва, Шарапова нямаше никакви проблеми.

Във втората част обаче Иванович се разигра и започна да тормози сериозно своята противничка. Последният десети гейм пък продължи повече от десет минути. Шарапова наниза 4 аса и в крайна сметка късметът я покри.

При аванс за Иванович и аут рускинята поиска компютърът да реши дали решението на съдията е правилно. И не сбърка, защото с милиметри топката бе закачила линията. Последва ново равенство, много агресия и спечелен мач за бившата номер 1.

На финала Мария Шарапова ще се изправи срещу Петра Квитова. Чехкинята се наложи над Саманта Стосър с 6:3, 5:7, 6:2.