Отборът на Ливърпул спря серията си от негативни резултати с победа над Уест Бромич Албиън с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига, игран на "Анфийлд".

Успехът за мърсисайдци дойде доста трудно, като гостите бяха равностойни на именития си съперник в големи периоди от срещата. Саидо Бераино пропусна добра възможност да изведе гостите напред малко преди почивката, а само няколко минути след това Адам Лалана даде преднина на Ливърпул след двойно подаване с Джордан Хендерсън и точен изстрел по земя.

"Дроздовете" отговориха в 56-та минута, когато Деян Ловрен фаулира Бераино в наказателното поле, а потърпевшият реализира отсъдената дузпа. Само три минути по-късно Хендерсън отново изведе домакините напред след асистенция на Рахийм Стърлинг. До края на мача играчите на УБА се опитаха да отговорят, но не успяха да стигнат до гол и Ливърпул записа трети успех от началото на сезона.

"Червените" се изкачиха до шесто място в класирането с 10 точки, докато УБА е на 13-та позиция с 8.