Отборът на ЦСКА победи Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 11-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Българска армия" в столицата, предаде БГНЕС.

"Червените" категорично надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до трите точки, макар и да не стигнаха до много голови положения. Ботев от своя страна за пореден път се представи ялово и страхливо при гостуване на някой от двата софийски гранда, като "канарчетата" създадоха една опасност за 90 минути.

Възпитаниците на Велислав Вуцов се защитаваха добре почти през целия мач, но допуснаха една грешка, която бе наказана от домакините. В 68-та минута резервата Платини с лекота надбяга Пламен Николов, след което поднесе топката на Тони Силва, който на празна врата отбеляза единствения гол в мача. До края гостите не успяха да отговорят и срещата завърши при резултат 1:0.

С този успех ЦСКА се утвърди на върха на класирането и поведе с 5 точки пред втория Берое, докато Ботев остава на шеста позиция с 18 точки.