С 3:0 срещу „Шумен“ отборът на „Дунав“ записа 7-а победа за първенство на „В“ група. Лидерът в дивизията има вече 22 точки при голова разлика 38:4.
Русенските футболисти като че ли подцениха съперника си вчера, защото поне през първото полувреме играха някак отпуснато и на бавни обороти. Отборът бе и без централния си нападател Мирослав Будинов, който отпадна в последния момент от титулярния състав заради здравословни проблеми. Неговото отсъствие се почувства веднага, защото така и не се намери човек, който да канализира с повече рационалност последната фаза на атаката. Трябва да се признае, че заместникът му Християн Кожухаров се стара доста и се представи на прилично ниво, при положение, че скоро не бе влизал в игра.
Точно Кожухаров даде преднина на „Дунав“ с гол в 20-а минута. Той отклони топката с техничен диагонален шут след подаване от фланга. До края на полувремето бившият вратар на русенския тим Александър Ангелов опази шуменската крепост при силен шут на Раденцов.
Ангелов обаче сбърка в 50-а минута, когато хвърли топката към десния бек и тя бе открадната. В крайна сметка последва фалцов шут, който прати малко на късмет топката върху главата на Йордан Димитров - 2:0.
Шуменската врата оцеля като по чудо при следващите атаки на вече доста по-висока скорост, а Георги Чакъров разтресе напречната греда с фронтален удар от 7-8 метра.
Третото попадение падна в първите секунди на добавеното време. Тогава дунавци разиграха бърза акция по дясното крило, която завърши с прострелно центриране и красив удар с глава на Михаил Милчев след летящ плонж!
В следващия кръг на 11 октомври дунавци ще гостуват на „Две могили“.
„Дунав“: Цанков, Колев /Парнаров/, М. Димов, Атанасов, Милчев, Д. Димов. Васев, Раденцов, Кожухаров, Чакъров /М. Иванов/, Димитров /Читаков/.