С победа от 6:1 футболистите на „Дунав“ не оставиха никакви шансове на домакините си от „Провадия“. След поредния убедителен успех русенският отбор събра 19 точки при впечатляващо голово съотношение 35:4. Освен това селекцията на старши треньора Веселин Великов има вече аванс от 4 точки пред основния си опонент за първото място „Калиакра“. В следващия кръг на 3 октомври дунавци ще бъдат домакини на „Шумен 1929“. Този двубой ще започне в 16 часа.
Русенци затвориха първото полувреме в Провадия с преднина от 2 гола, дело на Йордан Димитров и Ивайло Раденцов. Особено красив бе изстрелът на Раденцов, който изпрати топката под напречната греда. Вратарят не успя да помръдне. След почивката Димитров се разписа още два пъти, а Михаил Милчев и Светослав Читаков оформиха „отличен 6“ в мрежата на „Провадия“. При този резултат домакините вкараха гол на честта.
„Дунав“: Цанков, Колев (Парнаров), М. Димов, Атанасов, Милчев, Д. Димов, Васев, Раденцов /Кожухаров/, Будинов, Чакъров /Читаков/, Димитров.