Ръководството на русенския клуб „Кентавър“ отбеляза Деня на съединението с първия по рода си у нас турнир по конен спорт в дисциплината дерби-крос. Състезанието се проведе в Каран Върбовка под егидата на местния кмет Михаил Трифонов, а участие взеха жокеи от „Кентавър“, „Кибела“ /Сф/, „Калоян 92“ /Арбанаси/.
Победител за най-тежкия клас /една звезда/ стана Мирослав Илиев от „Калоян 92“. Той получи купата от Мишо Трифонов.
Зам.-кметът на Русе Свилен Иванов и Искрен Веселинов от ВМРО наградиха шампионите в другите класове - Мартин Димитров /“Калоян 92“, юноши, една звезда/ и  Йонка Христова с кон Чарлота от „Кентавър“ /категория аматьори/.
Александра Пенчева с Джеронимо се класира трета в клас „Н“, а 10-годишната Калинка Димова с Дим грабна специалната купа за най-малък състезател.
Всички участници получиха подаръци и награди, осигурени от спонсорите - фирмите „Проммонт“, „Ритал България“ и ППК „ЗОРА“.
Каранвърбовският турнир ще бъде включен догодина в календара на федерацията по конен спорт.