Състезателят на русенския клуб „Компас Крос“ Ивайло Каменаров бе звездата на държавното първенство по спортно ориентиране за мъже и младежи, което се проведе в околностите на Самоков. Ивайло стана шампион на класическата дистанция, след като остави първия си подгласник на повече от 5 минути след себе си, за да спечели 30-та национална титла в своята кариера. Този юбилеен златен медал бе завоюван след пауза от две години, време, в което атлетът наблягаше на двуразови тежки тренировки с тичане от 25-30 километра почти всеки ден. Каменаров зае четвърто място в спринта, а Хюсеин Кехайов завърши 6-и.
Росен Стефанов се поздрави със сребърно отличие при младежите в надпреварата на класическата дистанция. Неговият съотборник Владимир Серафимов се класира 7-и. После Серафимов спечели бронзов медал в спринтовата дисциплина.
Щафетата на „Компас Крос“ при мъжете с Павел Георгиев, Хюсеин Кехайов и Ивайло Каменаров се класира на трето място. Младежите Кристиян Георгиев, Владимир Серафимов и Росен Стефанов се наредиха четвърти.