Футболистите на „Дунав“ до 17 години записаха първа победа в първенството на Елитната юношеска група. В домакински мач на Градския стадион възпитаниците на треньора Емил Иванов прегазиха с 3:0 отбора на „Несебър“. И трите гола бяха дело на Стефан Митев, който даде преднина на тима си през първото полувреме, а след почивката довърши гостите с нови две попадения.
Преди мача кметът Пламен Стоилов се срещна с момчетата. Той им пожела повече кураж и вяра във възможностите. Окрилени от заръката му, те се раздадоха.
Победата бе специален подарък за треньора Димитър Тотев, под чието ръководство „Дунав“ проби в баражите и намери място в Елитната група. Тотев, който работи сега с юношите старша възраст, навърши 44 години.
В следващия кръг на 7 септември „сините“ ще гостуват на „Лудогорец“ /Разград/.
„Момчетата се трудят, не се отчаяха от загубите в началото и първият резултат е налице. Надявам се, че ще стабилизираме играта си с всеки следващ мач. Няма от какво да се боим при гостуването в Разград“, заяви треньорът на младите футболисти Емил Иванов.
„Дунав“ /Русе/: Джем Ибрахим, Марио Тодоров, Кристиян Парашкевов, Димитър Димитров, Кристиян Карагеоргиев, Деян Алексиев, Стефан Митев /Мерт Хасан/, Васил Дженков, Станимир Ангелов /Кристофър Крикорян/, Джем Мюмюн /Георги Атанасов/, Сонер Хюсеин /Мартин Филипов/.