Футболистите на „Дунав“ победиха „Кубрат“ с 4:0 в мач за първенство на Североизточната група, събраха 9 точки след 3 кръга и с отлична голова разлика 14:0 се утвърдиха на първото място. В сравнение с началото на първенството двубоят бе изгледан от доста повече зрители, сред които бяха старши треньорът на „Дунав 8806“ Георги Божков и бившият футболист на русенския тим, а сега наставник в школата на „Лудогорец“ Деян Ангелов.
Всичко тръгна по ноти за „сините“, защото гостите останаха с човек по-малко след първите 4 минути на мача. Тогава последният човек в отбраната на „Кубрат“ Ирфан задържа Андреас Васев и съдията Радослав Станев му показа директен червен картон.
Първото попадение във вратата на гостите бе автогол. Топката бе изсипана от корнер, срещна гредата, а от тялото на Матеев влетя в мрежата. Ивайло Раденцов направи 2:0 до края на полувремето след хубава комбинация в наказателното поле и тежък удар, който прати кълбото под напречната греда.
След почивката Георги Чакъров покачи на 3:0. Той получи топката почти фронтално срещу вратаря и с техничен диагонален удар я пусна в левия ъгъл. Крайният резултат бе оформен в последните минути, когато Читаков ба най-съобразителен при едно разбъркване.
Въпреки убедителната победа дунавци заслужават известна критика за мудната си игра през първата част. Отборът се пестеше някак и разчиташе на прекалено много подавания в половината на гостите. Халфовата линия също не бе достатъчно изобретателна. Картинката ставаше различна и далеч по-приятна за окото, когато тимът залагаше на повече скорост и бързи пасове.
В следващия кръг на 6 септември русенският отбор ще бъде домакин на „Бенковски“ /Бяла/. Мачът ще започне в 17 часа.
„Дунав“: Цветомир Цанков, Николай Колев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Мартин Димов, Деян Димов, Андреас Васев, Ивайло Раденцов, Мирослав Будинов /Йордан Димитров/, Георги Чакъров /Слави Читаков/, Християн Кожухаров /Динко Станчев/.