Футболистите на „Дунав“ претърпяха загуба с 0:2 в първия си домакински мач в първенството на Елитната юношеска група за състезатели до 17 години. Това е третото поредно поражение за отбора, по чиято сметка няма нито един реализиран гол. По-рано дунавци отстъпиха с 0:4 срещу „Ботев“ /Пд/ и с 0:6 срещу ДИТ /София/.
Русенските момчета се опитаха да дадат отпор на връстниците си от ловешката академия, създадоха няколко положения чрез Васил Дженков, Станимир Ангелов и Стефан Митев, но вратарят на гостите Петър Петров се справи с всички опасности. С много добри изяви през първото полувреме бе и стражът на „сините“ Джем Ибрахим.
„Литекс“ поведе с гол на Ивайло Величков, който се възползва от неразбирателство в защитата на „Дунав“. След почивката русенският вратар Ибрахим допусна комай единствената си грешка и ловчанлии затвориха мача до  2:0 с попадение на Томислав Йорданов.
В следващия кръг на 31 август „Дунав“ ще гостува на „Славия“.
В другите мачове от кръга: „Верея“ /Стара Загора/-“Лудогорец“ - 0:2, „Черноморец“ /Бс/-ДИТ /Сф/ - 0:4, „Ботев“ /Пд/-“Славия“ - 3:1, „Берое“-“Несебър“ - 5:0, „Векта“ /Пд/-“Локомотив“ /Сф/ - 0:3, „Локомотив“ /Пд/-ЦСКА - 2:2, „Черно море“-“Видима Раковски“ /Севлиево/ - 2:0.
„Дунав“ Русе: Джем Ибрахим, Мартин Трашлиев, Кристиян Парашкевов, Марио Тодоров, Димитър Димитров, Мерт Хасан (53 - Кристофър Крикорян), Делян Алексиев, Стефан Митев, Васил Дженков, Станимир Ангелов, Дмеж Мюмюн (65 Сонер Хюсеин)
„Литекс“ Ловеч: Петър Петров, Николай Георгиев, Мартин Симеонов, Ангел Лясков, Мартин Манолов, Никола Галов (68 Христин Колев), Ивайло Величков, Беркай Халил (65 Станислав Жеков), Томислав Йорданов, Николай Янков, Георги Търтов (55 Хусеин Трайков).