Манчестър Юнайтед отново разочарова феновете си, като загуби домакинството си срещу Евертън с 0:1.

Мачът, играл се пред 75 хил. зрители, бе от 14-и кръг на Висшата лига. Победата бе първата за Евертън на "Олд Трафорд" от 1992 г. насам. Това бе и първият мач, в който наставникът на "Червените дяволи" Дейвид Мойс се изправя срещу бившия си тим.

С пропуски за "Червените дявол" се "отличиха" Руни, Евра, Джагиелка и Уелбек, като последния нацели през втората част и гредата. "Карамелите" също имаха своите положения, но вратарят Де Хеа показа отлични пласиране и рефлекс.

Испанецът обаче бе безпомощен в 85-ата минута, когато падна единственият гол. Миралас изпълни пряк свободен удар, топката се удари в гредата и озова в Лукаку, опитал шут, а после и в Овиедо, който реализира: 1:0 за Евертън.

Евертън дели четвърто-пето място с Ливърпул, като двата тима имат по 27 т. Води Арсенал с 34 т., следван от Челси с 30 т. и Манчестър Сити с 28 т. Манчестър юнайтед дели девето-десето място със Саутхемптън с актив от 22 т.