Футболистите на „Дунав“ завършиха 0:0 в контролен мач срещу „Локомотив“ в Горна Оряховица. Русенският отбор доминираше почти напълно в проверката срещу новия член на „Б“ група, но отново нямаше късмет да отбележи гол. За 4 проверки дотук „сините“ реализираха само едно попадение. Очевидно е, че старши треньорът Веселин Великов трябва да постави ударение върху работата в нападение, но пък трябва да се признае, че той води подготовката на тотално обновен отбор. Със сигурност ще му трябва време, за да заздрави връзката между халфовете и хората в атака. Особено много са очакванията към тарана Мирослав Будинов, който бе голмайстор на „Любимец“. Будинов обаче като че ли все още не съумява да разгърне безспорните си сериозни възможности.
А дунавци можеха да матират неведнъж вратаря Радослав Рашков, но стражът на „железничарите“ спаси опасни удари на Ивайло Раденцов, Кожухаров, Будинов. „Дунав“ бе категорично по-добрият отбор през първото полувреме, в което атаките на локомотивци се брояха на пръсти. Картинката се промени съвсем леко след почивката, когато домакините изглеждаха малко по-добре покрай направените много смени.
Новият на практика отбор на „Дунав“ ще бъде представен на феновете си с контролен мач тази сряда на Градския стадион срещу „Етър“ /Велико Търново/. Двубоят ще започне в 18 часа.
„Дунав“ започна срещата в Горна Оряховица срещу „Локомотив“ в състав с Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Николай Колев, Кристиян Кожухаров, Георги Чакъров, Мирослав Будинов.