Футболистите на „Дунав“ загубиха с 0:1 контролния си мач като гости на „Добруджа“ в Добрич. Преди няколко дни практически съвсем новият в сравнение с отминалато първенство русенски тим завърши 1:1 в проверка срещу младежите на „Лудогорец“. Следващият предсезонен тест за момчетата на старши треньора Веселин Великов ще е на 23 юли, когато тимът ще се срещне в Шумен с ФК „Бургас“.
Единственият гол на стадиона в Добрич падна към края на първото полувреме. Тогава Мустафа Мустафа центрира прецизно и Ивелин Василев бе точен след удар с глава.
Като цяло мачът бе лишен от кой знае колко голови положения. Най-добрата ситуация за дунавци преди почивката бе с авторство на Георги Чакъров, който опита задна ножица. Топката обаче мина край гредата.
Картинката не се промени и след направените през второто полувреме доста смени. Домакините изпуснаха да вкарат втори гол след меле в наказателното поле, а нашите можеха да изравнят след шутове на Будинов, Читаков и страхотен далечен изстрел на Деян Димов. Веднъж Чакъров остана сам на празна врата, а после разигра хубава атака с Читаков.
Лошото е, че Мартин Цирков отново напусна терена с контузия. Той игра около 15 минути, след което болката в оперираното му преди време коляно се обади отново.  „Дунав“ започна мача в състав с Цветомир Ценков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Атанас Атанасов,  Мартин Димов, Деян Димов, Николай Колев, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Мирослав Будинов, Георги Чакъров.
Жребият за новото първенство на Североизточната „В“ група ще бъде теглен на 5 август. Шампионатът ще започне на 17 август.