ЦСКА победи Нефтохимик с 3:1 на стадиона в град Сливен в последен мач от 18-ия кръг на "А" група.

През първата част паднаха две попадения, които бяха доста красиви. В 18-ата минута Цветомир Цонков откри резултата в полза на бургазлии. Той стреля от центъра на терена, а стражът на "червените" Томаш Черни бе доста напред и не успя да се намеси - 1:0. В 27-ата минута Мартин Петров изравни, след като засече пас от Неманя Милисавлевич и с удар от воле се разписаза 1:1.

Последваха пропуски и за двата отбора. За ЦСКА близо до гол бяха Мартин Петров и резервата Марсиньо, който нацели греда. За "шейховете" Стамен Ангелов и Манев нямаха късмет да се разпишат. Десет минути преди края Емил Гъргоров вкара втори гол за столичани, след като се възползва от лошо изчистване на защитник на домакините и с хубав удар в долния ляв ъгъл направи резултата 2:1.

В 84-ата минута Валентин Илиев засече центриране от корнер и покачи на 3:1. Минута преди края нов гол на ЦСКА не бе зачетен, тъй като Сидибе бе извършил нарушение.