Отборът на Ботев Пловдив разби с 6:1 Черноморец в мач от 18-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

"Канарчетата" тотално надиграха своя съперник и заслужено записаха убедителен успех. Абел Анисе изведе напред домакините в 19-та минута, а 10 минути преди почивката мадагаскарецът удвои. Само две минути след почивката резултатът вече бе 3:0 след попадение на Ромарио, преди Аммари да вкара единственият гол за Черноморец в 51-та минута. До края за Ботев се разписаха Сърмов, Ромарио и Педро, за да оформят крайното 6:1 в полза на пловдивчани. С този успех възпитаниците на Станимир Стоилов събраха актив от 31 точки и се изравниха на третото място с отборите на Левски и Локомотив Пловдив. Тимът на Черноморец остава в зоната на изпадащите с едва 15 точки след 18 кръга.