Отборът на Лудогорец записа убедителен успех с 3:0 над Локомотив Пловдив в мач от 18-ия кръг на "А" група, игран на "Лудогорец Арена" в Разград.

Шампионите тотално надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до изразителната победа. Резултатът бе открит в 24-та минута от Върджил Мисиджан, който се възползва от едно меле в наказателното поле на гостите и прати топката зад Йордан Господинов. Малко преди почивката Михаил Александров удвои след асистенция на Кайсара, а в 77-та минута намиращият се в страхотна форма Роман Безяк оформи крайното 3:0, след като се разписа от близко разстояние след нова асистенция на Кайсара. С този успех Лудогорец събра 43 точки и вече има шест повече от втория Литекс. Локомотив Пловдив дели третото място с Левски, като двата тима имат по 31 точки.