Отборът на Барселона разби Гранада с 4:0 у дома в мач от 14-ия кръг на Ла Лига и поведе с шест точки пред втория Атлетико Мадрид, преди мача на "дюшекчиите" тази вечер.

Двубоят на "Ноу Камп" започна отлично за каталунците, които поведоха още в 19-та минута, когато Андрес Иниеста реализира дузпа. Малко преди почивката Сеск Фабрегас удвои преднината на своя тим отново от бялата точка. През втората част Алексис Санчес и Педро Родригес се разписаха, за да оформят крайното 4:0 в полза на Барселона. По този начин шампионите поведоха с шест точки пред отбора на Атлетико Мадрид, който по-късно тази вечер приема Хетафе. Реал Мадрид пък вече изостава на девет точки от първото място. Тази вечер Кралския клуб гостува на Алмерия.