Левски успя да победи Литекс с 4:1 и влезе в топ 3 на временното класиране на А група.

"Сините" водеха с 2:0 само 11 минути след началото на двубоя. Първото попадение падна едва в третата минута и бе дело на Даниел Димов. Осем минути по-късно Старокин увеличи на 2:0, след изпълнение на корнер. До края на полувремето тимовете представиха доста динамична игра, като гостите удариха две греди, но до почивката не паднаха повече голове. В 51-та минута Левски поведе с 3:0, след като Кевин Бру шутира от близо 25 метра и увеличи преднината на тима си. Джордан успя да върне едно попадение за Литекс и в 61-та минута резултатът стана 3:1. В динамичния двубой Старокин се разписа за втори път в 73-та минута за 4:1. В друга среща от кръга Пирин Гоце Делчев победи Любимец с 5:2. След успеха си Левски измести Локомотив Пловдив от третото място с 32 точки. На втора позиция остават Литекс с 37 точки, а лидери са Лудогорец с 40 точки.