Отборите на Евертън и Ливърпул направиха зрелищно равенство 3:3 в дербито на Мърсисайд от 12-ия кръг на Висшата лига, играно на стадион "Гудисън Парк".

Двата тима направиха най-интересният двубой от началото на сезона в Англия, като освен шестте гола, зрителите видяха още много голови положения и драматични моменти. Отборите се захапаха още от първата минута, като първия удар нанесоха гостите, след като Филипе Коутиньо бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и откри резултата. Възпитаниците на Роберто Мартинес отговориха веднага и три минути по-късно Кевин Миралас изравни след центриране на Лейтън Бейнс. 10 минути по-късно "червените" си върнаха преднината, след като Луис Суарес се възползва от зле подредената стена при един свободен удар и преодоля Тим Хауърд.

Най-спорният момент в мача дойде малко преди почивката, когато Миралас влезе изключително грубо в краката на Луис Суарес и по-скоро трябваше да получи червен картон, но съдията Фил Дауд му даде само жълт. През второто полувреме Деулофеу и Лукаку направиха сериозни пропуски, останали очи в очи със Симон Миньоле, преди Джон Алън да пропусне на почти празна врата след добри действия на Суарес.

В 72-та минута Лукаку се реваншира за сериозните си пропуски, след като преодоля Миньоле с изстрел по земя от точката на дузпата. Малко след това Лукаку доближи "карамелите" до успеха, след като се разписа с глава след изпълнение на корнер. Домакините обаче не успяха да удържат преднината си и минута преди края на редовното време резервата Даниел Стъридж изравни след центриране на Стивън Джерард. "Червените" имаха още две положения до края, но Хауърд се намеси добре, а нов гол на Стъридж бе правилно отменен за засада. В крайна сметка Евертън и Ливърпул си поделиха точките, а любителите на Висшата лига станаха свидетели на истинско зрелище.