Шампионът на България Лудогорец започна участието си в евротурнирите този сезон с добър успех над първенеца на Люксембург Дюделанж в среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани победиха с 4:0.

Голове на Абало в 35-ата минута, Безяк в 43-ата, Анисе в 65-ата и Ешпиньо в 68-ата минута дадоха израз на превъзходството на Лудогорец над съперника.

Шампионите бяха затруднени в първите минути, тъй като това беше и първи официален мач за тима през новия сезон. Тимът се отпуши в 35-ата минута. Тогава Дани Абало даде преднина на лудогорци.

След добра атака на Лудогорец в 43-ата минута и Роман Безяк се разписа във вратата на Жубер. Удар на Абало беше отразен от стража на Дюделанж, но Безяк беше на точното място и направи резултата 2:0.

През втората част съпротивителните сили на гостите намаляха и закономерно Лудогорец беше пълновластен господар на терена. Влезлият като смяна Абел Анисе направи резултата класически в 65-ата минута на срещата, а асистенцията дойде от Мисиджан. Три минути по-късно Минев намери Ешпиньо в наказателното поле и резултатът стана 4:0.

До края на срещата момчетата на Стойчо Стоев имаха възможност и да вкарат пети гол, но не съумяха да реализират.

Състави на двата отбора:
Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Александър Барт, Козмин Моци, Йордан Минев, Светослав Дяков (73-Златински), Фабио Ешпиньо (82-Вандерсон), Върджил Мисиджан, Даниел Абало, Марселиньо (63-Анисе), Роман Безяк
Дюделанж: Жонатан Жубер, Ромен Най, Джери Премпе, Клейтон Морейра, Том Шнел, Жоел Педро, Густав Шулц (52-Крус), Умар Силя (88-Силя), Софиан Бензуейн, Ясин Бен Ажиба, Александър Карапетян (78-Тюрпел)
жълти картони: Дяков, Кайсара (Лудогорец), Премпе, Морейра, Шнел, Педро, Бен Ажиба (Дюделанж)