Отборът на Лудогорец се класира за четвъртфиналите на Купата на България, след като направи равенство 1:1 в реванша с Берое и продължава напред с общ резултат 3:2.

Двубоят на стадион "Берое" в Стара Загора започна отлично за гостите, които поведоха още в четвъртата минута след нелеп автогол на Здравко Илиев. Възпитаниците на Петър Хубчев се окопитиха в средата на първата част и стигнаха до изравнителен гол, дело на Венци Христов в 41-та минута. През втората част домакините търсиха втори гол, който щеше да изпрати мача в продължения, но играчите на Лудогорец се отбраняваха добре и пропуснаха няколко добри възможности на контраатака. В крайна сметка срещата завърши 1:1 и по този начин носителят на трофея от миналата година отпадна от надпреварата, а Лудогорец продължава в следващата фаза.