Футболистите на „Дунав“ ще зимуват извън зоната на изпадащите отбори, след като победиха „Ботев“ /Враца/ с 3:2 и делят вече 10-11 място с врачанския тим. Успехът не дойде никак лесно, но гарантира една по-спокойна обстановка за работа преди пролетния сезон.
Дунавци откриха резултата необичайно рано - централният защитник Кристиян Григоров се възползва от центриране след корнер в 5-а минута и технично чукна топката във врачанската врата.
Гостите изравниха в 48-а минута след колективна грешка на отбраната, която проспа дълъг пас в дълбочина. Получилият топката в съмнително положение за засада Жак Коен остана сам срещу вратаря Иван Георгиев и направи 1:1.
Нашите бързо излязоха от шока. Само две минути по-късно нов корнер предизвика невъобразимо меле пред вратата на „Ботев“. Топката в крайна сметка стигна до Михаил Милчев, който опъна мрежата след шут от 5-6 метра.
Най-красивият момент бе в 63-а минута. Тогава Деян Димов технично преодоля с пета защитника до себе си и се устреми към вратаря Цветковски. Стражът на гостите пръв стигна до топката и понеже бе извън пеналта, я изби след акробатичен номер с глава. Тя обаче попадна на левачката на Ивайло Раденцов, който намери опразнената врата с чудесен шут от около 40 метра.
Вместо да развият успеха, дунавци допуснаха поредна наивна грешка. Мамаду Уатара почна да мачка топката фронтално срещу Иван Георгиев, Николов я открадна и с топовен шут реализира красив гол за 3:2.
После падна голямо треперене, защото силистренският рефер Димитър Желязков изведнъж обърна свирката и почна да затваря нашите с фаули в близост до Георгиев. Така разигралите се врачани изсипаха няколко топки пред русенската врата, но защитата издържа и отборът устиска много ценните 3 точки.
„Дунав“: Иван Георгиев, Цирков /Хасанов -59/, Милчев, Стоян Георгиев, Григоров, Марудов /Л. Иванов-46/, Джелилов, Димитров, Мирчев /Мамаду-46/, Раденцов, Димов.
„Ботев“: Цветковски, Каменов, Савич, Пейчев /Баев-75/, Петров, Николов, Ненов /Рангелов-78/, Ангелов, Коен, Илиев, Иванов /Киров-46/.