Барселона си направи труден мача с Милан, но надделя с 3:1.
Каталунците диктуваха играта през целия мач, но нелеп автогол ги притесни в края на първото полувреме.
Барселона овладя топката в първите минути и притисна съперника в неговата половина. Неймар от пряк свободен удар и Чави опитаха да намерят мрежата на Абиати в първите пет минути на двубоя.
Вихрените атаки на Барса затрудняваха максимално италианските защитници, но каталунците не достигаха до чисто голово положение.
В 30-тата минута Лео Меси откри сметката за Барса след гол от дузпа. Тя бе отсъдена за съприкосновение между Абате и Неймар. 1:0 за Барселона и жълт картон за Абате.
След гола Милан започна да играе по-офанзивно, като Кака на два пъти пробва да намери вратата, пазена от Валдес.
В 40-ата минута Бускетс увеличи преднината на Барселона на 2:0.Той изскочи на скорост и засече центриране отдясно след пряк свободен удар и остави безпомощен Абиати, пращайки топката в обратния ъгъл. Гостите имаха претенции за засада при паса.
В самия край на полувремето Кака направи Рейд отдясно, нахлу в наказателното поле и пусна прострелен пас по земя, който рикошира в крака на Пике от домакините и Милан върна едно попадение – 2:1.
И второто полувреме започна с преса на каталунците, които търсеха път към италианската врата.
Мунтари получи жълт картон за Милан, след груб фаул срещу Дани Алвеш в 57-ата минута.
Страхотен рейд на Неймар в 73-ата минута като по чудо не завърши с гол. Бразилецът финтира няколко защитници успоредно на вратата около точката за дузпа, но в последния момент топката му избяга и ударът му мина над вратата.
Последва нова мълниеносна атака за Барселона и само намесата на вратаря предотврати сигурен гол на Раул Мейрелес.
След пресата, която не спря да налага Барса стигна до трети гол. Многоходова комбинация бе завършена по най-добрия начин от Фабрегас, който елегантно прехвърли вратаря за 3:1 в 82-ата минута за 3:1.
Така каталунците спечелиха нови три точки и еднолично оглавиха своята група с 10 точки.

Барселона – Милан 3:1
Стадион: „Камп Ноу“

Състави:Барселона (4-3-3):Валдес; Алвеш, Пике, Масчерано, Адриано; Чави, Бускетс, Иниеста; Алексис, Меси, Неймар;
Милан (4-4-2): Абиати; Абате, Мексес, Сапата, Емануелсон; Монтоливо, Де Йонг, Мунтари, Поли; Робиньо, Кака;