Състезателят на „Цунами“ /Русе/ Сашо Петров стана шампион на държавното първенство по кикбокс /фул контакт/, което се проведе в комплекс „Камчия“ до Варна. Възпитаникът на треньора Емил Тодоров бе най-добър при юношите старша възраст в категория до 51 килограма.
Неговият съотборник Костадин Енев /71 килограма/, спечели титла при мъжете, а Теодор Сербезов /86/ завърши трети. Трети на тайбокс при мъжете се класира и Хасан Мустафа /91 кг/.
„Благодарим на Ростислав Димитров за чудесните условия за подготовка, които ни предоставя в зала „RHEА“ в Бизнес парк Русе“, заяви пред „Утро“ треньорът в „Цунами“ Емил Тодоров.
Кикбоксьорите на „Хелиос“ /Русе/ се върнаха с 3 титли. Христо Христов /75 килограма/ стана шампион при юношите старша възраст в стил фул контакт при юношите старша възраст, а Нихат Даил /57/ и Милена Георгиева /50/ бяха най-добри на кик лайт контакт.
Състезанието бе проверка за Милена преди участието й на световно първенство през декември в Анталия.