Лестър поднесе изненадата на вечерта в мачовете от 4-ия кръг за Купата на лигата в Англия. “Лисиците”, които се подвизават в Чемпиъншип, победиха елитния Фулъм с 4:3 в изключителна драма. Димитър Бербатов остана извън групата на гостите. Мениджърът на лондончани Мартин Йол предпочете вместо българския нападател в атака да почне Родайега, подкрепян от Таарабт.

Срещата започна отлично за гостите. Колумбиецът Родайега откри резултата още в 17-ата минута, но националът на Ямайка Уес Морган изравни в 40-ата. Домакините се вдигнаха на щурм и секунди преди почивката успяха да поведат с гол на новозеландеца Крис Ууд. Хаосът и паниката в играта на Фулъм продължи и след паузата. В 53-ата минута бившият халф на Арсенал Мигел простреля за трети път неубедителния Маартен Стекеленбург – 3:1 за Лестър! Още в ответната атака Родайеге върна едно попадение – 3:2. Гъркът Йоргос Карагунис успя да изравни в 87-ата минута, но това се оказа недостатъчно за предотвратяване на поражението. Лойд Дайър взриви претъпканите трибуни на "Кинг Пауър" секунди след това за крайното 4:3 и изхвърли Фулъм от турнира.