Тимът на Челси изнесе истинска лекция на градския си съперник Арсенал и го победи с 2:0 на неговия "Емиратс", за да продължи напред към 1/4-финалите на турнира за Купата на Лигата на Англия "Кепитъл Уан Къп". Възпитаниците на Жозе Моуриньо надиграха "артилеристите" през целия мач и заслужено стигнаха до победата след голове на двама свои испански национали - Сесар Аспиликуета и Хуан Мата. Челси поведе в резултата след 25 минути игра, възползвайки се от буквално първата грешка в защитата на съперника. Сесар Аспиликуета направи изключително дълъг спринт от собствената си половина до наказателното поле на съперника, за да пресира защитниците на Арсенал и в крайна сметка усилията му бяха възнаградени. Карл Дженкинсън не върна добре топката към вратаря си Лукаш Фабиански и Аспиликуета успя да изпревари полския вратар, за да я пусне покрай него и в мрежата на "артилеристите" за 0:1. До края на първото полувреме Арсенал се опита да отговори на удара, но възпитаниците на Жозе Моуриньо затвориха добре пространствата пред наказателното поле на Марк Шварцер и не допуснаха опасности пред австралийския ветеран. Единствено удар на Аарън Рамзи от границата на наказатленото поле, отклонил се в гредата, накара феновете на стадион "Емиратс" да подскочат, но в крайна сметка домакините не отправиха нито един точен удар във вратата на Челси до края на първото полувреме. През втората част ситуацията на терена се повтори и след 20-ина игрови минути след почивката Челси се разписа във вратата на Фабиански. Вилиан свали топката с глава към Хуан Мата, който с удар от границата на наказателното поле през двама защитници на Арсенал я прати в мрежата за 0:2 с красив диагонален удар. Само няколко минути след това попадение, гостите можеха да отбележат и трети гол, но Лоран Косиелни изчисти топката от голлинията след изстрел на Рамиреш, преодолял Фабиански. Мениджърът на домакините Арсен Венгер се опита да промени негативния развой на събитията за своя тим, пускайки в игра две от звездите си - Месут Йозил и Оливие Жиру. Toва обаче не промени по никакъв начин събитията на терена и с изключение на един опасен удар на Жиру, спасен от Шварцер, домакините така и не успяха да застрашат вратата на съперника.