Без нито една контролна среща преди началото на първенството волейболистите на „Дунав“ загубиха с 0:3 срещу „Монтана“ дебютния си домакински мач в Суперлигата. Последното участие на русенския отбор в елитната група бе през далечния сезон 1994-1995 година.
Силно подмладеният и на практика съвсем нов тим на старши треньора Христо Илиев започна притеснено и отстъпи първата част с 15:25. Дунавци изиграха обаче много приличен втори гейм и макар че го загубиха с 22:25, показаха, че имат сили да се противопоставят на класния и доста по-опитен монтански отбор, в чиито редици блестяха младежките национали Венцислав Рагин и Борислав Георгиев. Третата част приключи при 19:25. Тя ще се запомни с факта, че „Дунав“ навакса до 19:23 сериозно изоставане от 11:21.
Като цяло себераздаването на дунавци се хареса на публиката, която се отплати с гореща подкрепа.
„Личи си, че отборът ни не е сработен добре. Допуснахме доста грешки при посрещането, но на моменти играхме като равни с равни срещу толкова силен и опитен състав“, заяви старши треньорът на „Дунав“.
Дунавци ще гостуват в следващия кръг на „Арда“ /Кърджали/, а в мач номер 3 на 9 ноември ще бъдат домакини на ЦСКА.
В другите двубои от кръга: „Славия“-“Нефтохимик“ - 3:1, „Арда“-ЦСКА - 3:0, „Добруджа“-“Левски“ - 1:3, „Ботев“ /Луковит/-“Габрово“ - 0:3.
„Дунав“: Красимир Миронов, Иван Иванов, Ангел Павлов, Радослав Пенев, Цветослав Цаков, Павел Душков, Румен Илиев, Валентин Йорданов, Теодор Бодуров, Костадин Николов, Денислав Димитров.