Рома продължи с перфектното си представяне в Серия А от началото на сезона и записа девета поредна победа след късен гол на Майкъл Брадли за 1:0 при гостуването на Удинезе.

Римляните не са загубили нито една точка през тази кампания и са допуснали само един гол досега, но бяха близо до първата си грешна стъпка на "Стадио Фриули" в Удине. Първото полувреме завърши при нулево равенство, а положението на "вълците" стана още по-тежко в 66-та минута, когато Майкон получи втори жълт картон и напусна терена. Въпреки това възпитаниците на Руди Гарсия показаха характер и стигнаха до успеха след гол на Майкъл Брадли в 82-та минута. По този начин Рома запази перфектния си рекорд от началото на сезона, както и преднината си от пет точки на върха на класирането. Преследвачите Ювентус и Наполи също постигнаха победи. Шампионите победиха Дженоа с 2:0 у дома, а Наполи взе със същия резултат домакинството си на Торино.