Отборът на Левски постигна дългоочакван и заслужен успех над Ботев Пловдив с 1:0, благодарение на късния гол на Гари Родригес.

"Сините" доминираха през всички 90 минути на стадион "Георги Аспарухов" и след като пропуснаха куп положения, все пак успяха да стигнат до гол в 85-та минута, когато Макриев комбинира добре с Родригес и холандският нападател преодоля Адам Страховяк.

Двата отбора завършиха с по 10 човека, след като в 67-та минута Веселин Минев за пореден път доказа, че е изключително некоректен футболист и уцели умишлено с топката по главата младия Борислав Цонев. Реферът Станислав Тодоров заслужено изгони капитана на "канарчетата", но незнайно защо даде и втори жълт картон на Цонев, който напусна терена разплакан. Играчите на Левски обаче продължиха да натискат, а решението на наставника Тони Здравков да вкара в игра втори централен нападател се оказа успешно, след като Макриев асистира за победния гол.

С този успех Левски събра актив от 22 точки и се изкачи до шесто място, докато Ботев остава на пета позиция с 24 точки.