120 състезатели на възраст от 8 до 16 години от пет държави - България, Великобритания, Молдова, Румъния и Сърбия, събра шестото издание на Международния фестивал по художествена и спортна гимнастика „Дунавска перла“. Организатори на събитието са СК „АКРО“-Русе и Силвия Митева-Янева. Състезанието се провежда съвместно с Община Русе, а гости на тържественото откриване бяха кметът Пламен Стоилов и председателят на Българската федерация по гимнастика Красимир Дунев.
При момчетата до 8 години Даниел Трифонов от „Левски“ спечели в многобоя, на висилка и успоредка, а Здравко Добрев (ЦСКА) победи на халки и кон.
При 10-годишните Алегзандър Методиев („Левски“) бе над всички на халки, висилка, кон и многобой, като даде само първото място на успоредка на съотборника си Виктор Нигеолов.
В групата до 12 г. Валери Рангелов („Ели Гаш“) победи на висилка и успоредка, Теодор Трифонов („Светкавица“)спечели на халки, а Оузхан Абил („Акро“) - на кон.
При момичетата до 10 г. многобоя спечели Дария Кузнецова (Молдова), а Леонор Божанова („Велбъжд“) бе №1 сред българките.
При момичета до 8 г. Божана Монева („Акро“) спечели държавния турнир на въже и в многобоя. В международния турнир над всички бе молдовката София Ермисев.