8 медала спечелиха русенските ориентировачи в 51-ото издание на състезанието за купа „Абритус“ в разградския лесопарк „Пчелина“, съобщиха от „Компас Крос“. Отлично подготвените трасета предоставиха възможност за изява на близо 220 състезатели от 18 спортни клуба по ориентиране от страната.
При мъжете в елитната група сребърен медал спечели четвъртокурсникът от Русенски университет Хюсеин Кехайов.
В групата на юношите младша възраст безапелационна победа за републиканския шампион Владимир Серафимов от ПГ по икономика.
В групата на децата първа финишира Ясна Петрова, второ място взе Кристиян Георгиев, четвърто място -Никола Казлачев, пето - Аника Христова, шесто - Георги Пенев, седмо - Веселин Милушев и осмо - Йоханна Цветанова.
В „майсторските“ групи втори завърши Константин Иванов при мъже-45, а инж.Стефан Димитров грабна отново титлата при мъже-55.