В протоколен реванш за Купата на България „Дунав“ загуби отново от шампиона „Лудогорец“, този път с 2:1, но с играта си вдъхна надежди за скорошен възход в първенството на „Б“ група. Избраниците на треньора Самир Мъстънов удържаха нулевото равенство чак до 63-ата минута, когато физическите им сили видимо се поизчерпаха. Голям мач направи вратарят Иван Георгиев, който в този мач замени Сашев пред мрежата. Стражът на „Дунав“ се намеси решително в една дузина голови положения пред себе си и без блестящите му изяви победата на „Лудогорец“ би  била много по-изразителна. По всичко изглежда, че за титулярното място на вратата на „Дунав“ се заформя двубой. В първия мач в Разград за „драконите“ игра Сашев, който също бе много сигурен.
Гостите излязоха на терена с 10 чужденци, като единственият българин в състава бе вратарят Аргилашки.
През целия мач повече атакуваше „Лудогорец“, но и дунавци имаха своите шансове. В 28-а минута Младен Стоев излезе на удобна позиция срещу вратаря на „Лудогорец“ Аргилашки, но получи разтежение и това му попречи да нанесе потенциален голов удар. В 35-а Владимир Каптиев беше изведен сам срещу вратаря на „Лудогорец“, но ударът му бе неточен и топката излезе в аут.
Гостите упражниха натиск след почивката. В 51-ата минута Върджил Мисиджан бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Фабио Ешпиньо, който обаче прати топката в гредата.
Първото попадение в срещата реализира новата звезда в българската „А“ група Върджил Мисиджан в 63-ата минута. Холандецът се освободи и с прецизен шут прати кълбото в далечния ъгъл във вратата на русенци. В 76-ата минута Михаил Александров вкара втори гол, разписвайки се след пробив и центриране на Мисиджан.
В 90-ата минута Владимир Каптиев отбеляза почетно попадение за своя тим, след като бе изведен зад гърба на защитата, преодоля вратаря и пусна топката в мрежата.
„Дунав“: Георгиев, Джелилов (78-Цирков), Григоров, Милчев, Хасанов, Уатара, Димов, Иванов (82-Димитров), Стоев (29-Георгиев), Раденцов, Каптиев.
„Лудогорец“: Аргилашки, Кайсара, Шоко, Моци, Витиня, Бургзорг, Ешпиньо, Ернандес (72-Китов), Абало (67-Александров), Мисиджан, Кишада.