Отборът на Лудогорец запази преднината си на върха на класирането в "А" група, след като победи Пирин Гоце Делчев с 3:0 като гост в мач от 12-ия кръг на първенството.

Наставникът на шампионите Стойчо Стоев даде шанс на доста от футболистите, които по-рядко попадат в игра, като от първата минута започнаха Чворович, Златински, Бургзорг, Ернандес и Бакалов. Гостите доминираха през първата част, но успяха да открият резултата чак в 43-та минута, когато Златински реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Фиданин срещу Бакалов. Точно преди почивката играчите на Лудогорец нанесоха решителен удар, след като Абало удвои резултата и на практика реши мача. В 86-та минута влезлият като резерва Марселиньо оформи крайното 3:0 след добра изявя в наказателното поле на гостите. След този успех Лудогорец възстанови преднината си от три точки пред Литекс, докато Пирин остава на дъното на таблицата с едва 4 точки.