Ботев Пловдив победи Нефтохимик с 4:0, а Берое спечели с 2:1 при гостуването на Любимец в двубои от 12-ия кръг на футболния ни елит.

Заралии постигнаха втората си победа този сезон като гости след невероятен гол на Каядо в 9-ата минута и попадение на Елио Мартинс в 30-ата минута. Домакините успяха само да намалят резултата в 85-ата минута чрез Вълчанов. "Канарчетата" от своя страна нямаха проблеми при домакинството на Нефтохимик и записаха шестия си успех на ст. "Христо Ботев" този сезон. Головете за тима на Станимир Стоилов вкараха Анисе на два пъти, Ромарио и Галчев. След хубаво подаване на Вандер, който копна топката, Анисе пое и оплете топката в мрежата на Нефтохимик за 1:0 в 26-ата минута. В 56-ата минута Ромарио удвои преднината за пловдивчани, след като получи от Анисе, който го изведе хубаво зад отбраната на Нефтохимик, а в 66-ата минита Галчев се разписа от фаул за 3:0. Анисе в 79-ата минута оформи крайното 4:0. Пловдивчани си върнаха второто място след днешната победа, докато Берое се изкачи на 8-ата позиция.